17.08.2011Доброволци от Клубовете за развитие на общността организираха футболна среща

“Спорт за  всички”

Под това мото на 14 август 2011 г. под жаркото августовско слънце на стадиона в с.Водолей се проведе футболна среща между сборни отбори от младежи - доброволци от местните клубове за общностно развитие в селата Балван, Водолей, Батак и Върбовка в рамките на проект на Център “Амалипе” за общностен мониторинг на достъпа до здравеопазване на уязвимите етнически малцинства, финансиран от Отворено общество Ню Йорк.

Целта на инициативата бе младите хора да популяризират своите местни клубове и да привлекат нови доброволци за тяхната кауза – да подобрят условията на живот в четирите населени места чрез лично участие и принос на всеки отделен гражданин.

Часове преди мача организаторите мобилизираха 30 местни доброволци, които окосиха стадиона и разчертаха игрището в очакване на първите гости от Батак. С групата от Батак пристигна и кмета на с. Върбовка , който лично окуражаваше своя отбор.

Преди първия сигнал на съдията, местния мажоретен състав показа завидни умения и повиши градуса на настроението на многобройната публика.

След 90 минутна игра под парещото слънце, резултатът бе равен и се наложи изпълнение на дузпи. В крайна сметка с резултат 5:4 победи сборния отбор на Батак и Върбовка. Доброволците си тръгнаха с надеждата и амбицията да направят подобни събития ежегодни.

С тази инциатива приключи един напрегнат и динамичен сезон за доброволците по проекта. След двуседмична почивка, те ще се съберат отново, с нови сили и идеи за своето бъдеще и за бъдещето на своето населено място!